Něco o Obrazárně

obrazarna-prtsc

Vlastně jsem dnes dělala něco úplně jiného. V rámci jarního úklidu jsem probírala stará softwarová cédéčka s bůhvíčím z roku raz-dva. Všelijaké tehdy nejnovější novinky z počítačových časopisů, různé verze k vyzkoušení nebo programy, které jsou dnes zastaralé a nekompatibilní. A vida, co jsem tam našla! Zazálohovaný starý web. Tento web – vyšívací. Možná si někteří pamatují na starý Crossart, ale o tom bude jiné povídání.

Chci sem postupně vrátit všechno, co tam bylo. Staří známí si zavzpomínají a noví příchozí alespoň uvidí více.

S trochou nostalgie jsem si pozorně prohlédla svou zálohu z roku 2005 (!). Pravda, byly to první pokusy, neumělé, kdy jsem se teprve učila základy HTML, je tam velmi mnoho nedokonalostí. A, bohužel, některé soubory jsou poškozené. Každopádně jsem se znovu podívala, jak vypadala první obrazárna a inspirovalo mě to ke změně zde. Odmazala jsem z obrazárny všechny rušivé prvky, abyste na prohlížení obrazů měli skutečný klid. Nebojte se, neztratíte se, i když tam zmizela navigace, hlavička a všechny ty věci, které jsou na ostatních stránkách. Pořád jsou tam dvířka (tlačítko), kterým se vrátíte zpátky „domů“.

Obrazárna je možná základní stránka tohoto webu. Rozhodně však nejkrásnější. Alespoň pro mne. Musela jsem ji seskládat, protože je to pro mne něco jako seznam. Seznam toho, co jsem dokázala dokončit a skutečně celé vyšít. Nedokážu říci, jestli ještě něco přibude či nikoli, ale tohle mi už nikdo nevezme. I kdyby byla potopa, i kdyby obrazy sežehl oheň, i kdybych to všechno rozdala nebo prodala, pořád mi zůstane tato virtuální obrazárna plná vzpomínek. Jako když si prohlížím fotoalbum svých dětí. Každý obraz je vzpomínka na nějaké období, kdy jsem něco prožívala, něčím se trápila, o něčem se rozhodovala. Radosti i smutky. Všechno je zašité do těch obrazů.

Jednou napíšu knihu o těchto příbězích. Knihu o všem, co je vlastně v těch obrazech skryté.

 

 

Miroslava Zudová
Tvůrce vyšívaných obrazů.

Podívejte se do Obrazárny nebo si přečtěte Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *