Když vyšívačku bolí zub

zubyAno, je to tak, tento víkend byl poznamenaný. Když bolí zub (a nebo cokoli jiného, třeba zlomené srdce), je všechno v háji. Mám zde několik dobře míněných (morbidních) rad, co by se v takovém případě dělat nemělo. Všechno se točí kolem vyšívání.

● Nepředklánějte se, se skloněnou hlavou to bolí víc. Vzhledem k tomu, že při vyšívání je hlava skloněná permanentně, je jasné, že u vyšívání to dlouho nevydržíte.

● Neotvírejte ústa. Kapající sliny nebo krev by vám mohly znečistit výšivku.

● Neplačte. Při pláči se plní oči slzami, výšivku vidíte rozmazaně a nemusíte se tak trefit do správné dírky. Navíc si promočíte výšivku.

● Nešťourejte se vyšívací jehlou v zubu. Poškodíte si ho ještě víc.

● Nepoužívejte vyšívací bavlnku namísto dentální nitě, snadno se prodře, přetrhne a ještě vám zůstanou zbytky v ústech.

● Nepřemáhejte bolest. Poslechněte volání těla a navštivte zubaře. I za cenu toho, že zdroj bolesti bude zcela odstraněn (zub vytržen). Při bolesti stejně neuděláte nic pořádně, navíc se projeví i syndrom z nevyspání – budete mít chyby ve výšivce (kterou pak budete muset párat) nebo si omylem smažete svůj úžasný web, který o vyšívání pojednává.

● Nikdy nevyšívejte své dílo při nepohodě a bolesti. Váš prožitek zůstane v emoční paměti a kdykoli v budoucnosti, když se na svůj vyšitý obraz podíváte, vždy se vám připomene, jak vás právě při tomhle bolel zub a jak jste trpěla.

S láskou teta Miroslava

P.S. Je to dobrý, zub je venku, o víkendu budu jako rybička a budu moci i jíst.

Miroslava Zudová
Tvůrce vyšívaných obrazů.

Podívejte se do Obrazárny nebo si přečtěte Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *