Jablíčka

Rozhodla jsem se, že tento další obraz už bude dokonalý. To přece není možné, aby se barvy vždycky takhle vymkly z rukou. Když to bude tón v tónu, nemůžu přece udělat chybu! Vsadila jsem na červenou.

Původní obrázek byl sice opět nekvalitní. Komu není rady, tomu není pomoci.

jablicka-original

K úpravám mi posloužil můj oblíbený Paint Shop Pro a odvedl, myslím, slušnou práci. Tak dlouho jsem ladila, zkoušela jas, barevnost, kontrast a všechna ta udělátka, aby nakonec byl zredukovaný výsledek koukatelný i po převedení na 16 barev.

jablicka-nahled

Opět jsem použila perlovky. Tentokrát jsem je ale koupila speciálně pro tento obraz. Škálu od žlutavé přes jasně červenou až k temně červeným, hnědým a černé. Vyšitý obraz vypadal úchvatně. Bohužel nemám jedinou jeho fotku. Byl tak krásný, že jsme ho použili jako dar manželově ex-tchýni (matce jeho zemřelé manželky) k osmdesátinám. Nicméně obraz je z domu, ke staré paní nemám žádný vztah a obraz už nejspíš nikdy v životě neuvidím. Dokonce se mi nezachovala ani původní předloha, myslím, že ani žádná nebyla, že jsem obraz vyšívala přímo z pixelů zvětšeného obrázku v počítači. Naštěstí z pixelového obrázku se dá předloha zrekonstruovat. Tak vám mohu ukázat alespoň virtuální výšivku.

jablicka-virtual

jablicka-virtual-detail

Poučení:

  • Vždy si svou práci zdokumentuj, nikdy nevíš, kdy se ti to může hodit

JABLÍČKA
184 x 124 křížků (40 x 28 cm)
16 barev perlovek Puppets
na hnědé kanavě
vyšito v listopadu 1999

O tom, jak se taková předloha rekonstruuje, se dočtete v článku Rekonstrukce předlohy >>

Miroslava Zudová
Tvůrce vyšívaných obrazů.

Podívejte se do Obrazárny nebo si přečtěte Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *